Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Команда "Лідер у мені"

Дата: 9 квітня 2020 о 10:48, Оновлено 2 квітня о 20:59
Автор: Гуріна С. В.

Щоб сміливо вийти зі школи назустріч світові ХХІ століття, учню недостатньо отримати академічні знання. Запорука щасливого та комфортного життя у майбутньому з’являється тоді, коли кожен учень отримує можливість розвитку, зростання та повного розкриття свого потенціалу.

Покидаючи шкільні стіни, сьогоднішній випускник має підходити до будь-якої справи з творчістю, гнучкістю та власним баченням, орієнтуватися в інформаційному просторі та користуватися сучасною технікою, бути ініціативним та відповідальним, співпрацювати з іншими та бути лідером.

«Лідер у мені» допомагає навчати школярів лідерству та навичкам ХХІ століття. У контексті програми поняття лідерства відрізняється від звичного для суспільства розуміння лідера як керівника та ватажка й перш за все означає здатність людини бути лідером для себе самої: керувати власним життям і будувати його за своїм бажанням.

Ключовий компонент «Лідера в мені» — програма Стівена Кові «Сім звичок надзвичайно ефективних людей», адаптована для навчальних закладів. Це синтез універсальних принципів особистісної та міжособистісної ефективності, таких як відповідальність, згуртованість, командна робота тощо, які є однаково зрозумілими для людей всіх культур.

Звичка #1. Я проактивний

Я відповідальна людина, я беру на себе ініціативу, я обираю, як діяти, як ставитись, який настрій мати. Я не звинувачую інших за свої неправильні дії. Для того, щоб вчиняти правильно, мені не потрібно, щоб про це хтось попросив, і я вчиняю правильно, навіть якщо ніхто не бачить.

Звичка #2. Я знаю свою мету

Я планую наперед та ставлю перед собою цілі. Я роблю те, що має значення. Я важлива частина свого класу та керуюся шкільними Місією та Візією. Я намагаюся бути порядним громадянином.

Звичка #3. Я роблю спочатку важливе,
а потім термінове

Я витрачаю свій час на найбільш важливі справи. Це означає, що я кажу «ні» тому, що мені не потрібно робити. Я встановлюю пріоритет, складаю розклад та рухаюсь за планом. Я дисциплінований та добре організований.

Звичка #4. Я думаю в стилі «win-win»

Я утримую баланс між тим, чого бажаю я, та тим, чого бажають інші. Коли починається конфлікт, я шукаю вирішення, за якого обидві сторони виграють.

Звичка #5. Я спочатку слухаю іншого,
а потім пояснюю своє

Я вислуховую ідеї та почуття інших. Я прагну побачити ситуацію з точки зору іншого. Я слухаю та не перебиваю. Я слухаю вухами, очима та серцем. Я впевнено висловлюю свої ідеї.

Звичка #6. Я створюю синергію

Я ціную сильні сторони інших людей та навчаюся в них. Я встановлюю гарні стосунки з іншими, навіть з тими, хто на мене не схожий. Я гарно працюю в групі, адже знаю, що в команді ми можемо знайти кращі рішення, ніж поодинці. Коли є два варіанти, я завжди шукаю третю альтернативу.

Звичка #7. Я вчасно загострюю пилку

Я правильно харчуюся, займаюся фізичними вправами – піклуюся про своє тіло.
Я вивчаю багато нового, і не тільки в школі – піклуюся про свій розум.
Я проводжу час зі своєю родиною й друзями – піклуюся про своє серце.
Я приділяю час тому, щоб допомагати людям – піклуюся про свою душу.
Я утримую баланс між всіма частинами свого життя.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.